Asset Publisher Asset Publisher

Uczczenie 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości- VI Miechowski Bieg Niepodległości

W dniu 4 listopada 2018 roku , na terenie Nadleśnictwa Miechów odbył się „VI Miechowski Bieg Niepodległości – Miechów 2018”

 

 W dniu 4 listopada, a zatem w niedzielę poprzedzającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, na terenie Nadleśnictwa Miechów odbył się „VI Miechowski Bieg Niepodległości". Atrakcyjne krajobrazowo i przyrodniczo trasy 11-kilometrowa i 21-kilometrowa trasa biegu z licznymi długimi podbiegami przez pagórkowate kompleksy leśne Lasu Strzyganiec (Leśnictwo Trąby) oraz jesienna aura zapewniły trudy rywalizacji sportowej.

Organizatorami biegu byli Nadleśnictwo Miechów, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Everest" oraz grupa biegaczy długodystansowych.

Bezpośrednio prze rozpoczęciem, celem upamiętnienia 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn narodowy. Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00. Na dystansie  11 km po 44 minutach i 23 sekundach na metę wbiegł pierwszy zawodnik, którym okazał się Adrian Wojtacha (numer startowy 5). Drugie miejsce zajął Robert Praselek z czasem 46 minuty  46 sekund, a trzecie Mateusz Gurdak z czasem 48 minuty 00 sekund. Wśród Pań zwyciężyła Monika Kornobis, która przybiegła na metę po 57 minutach i 38 sekundach, drugie miejsce zajęła Marta Zegarek (01:01:20), a trzecie Zofia Marecka (01:04:52). Na dystansie  21 km jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Stachowicz po godzinie i 34 minutach biegu. Drugie miejsce zajął Leszek Kałwa z czasem 1 godzina 40 minut i 23 sekundy, a trzecie Aleksander Kowalczyk (1:43:04). Szczegółowe wyniki biegu można obejrzeć pod linkiemhttps://www.protimer.pl/bio/wyniki/zawody/518/miechowski-bieg-niepodleglosci .

Wszyscy uczestnicy biegu zostali na mecie udekorowani  przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Miechów Jana Karczmarskiego  pamiątkowymi medalami przez oraz symbolicznym pakietem startowym. Zawodnikom, którzy zdobyli miejsca 1-3 w kategoriach mężczyzn i kobiet Nadleśnictwo Miechów przygotowało okolicznościowe zestawy nagród, które wręczył Nadleśniczy Jan Karczmarski.

Nadleśnictwo Miechów dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Biegu, a współorganizatorom za trud włożony w przygotowanie imprezy. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z tej samej okazji w następnym 2019 roku.