Wydawca treści Wydawca treści

Certyfikaty

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie posiada 2 najważniejsze certyfikaty przyznawane gospodarce leśnej: FSC oraz PEFC.

 

Wznowienie Certyfikatu FSC

W dniach 21-23 listopada 2018 roku na terenie RDLP w Krakowie odbył się audyt wznawiający potwierdzający zgodność gospodarki leśnej ze standardami FSC. Prace nad uzyskaniem nowego numeru Certyfikatu trwają. Procedura zatwierdzenia „Raportu końcowego” z audytu wznawiającego oraz nadanie nowego numeru może potrwać maksymalnie do 3 miesięcy.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że Certyfikat o numerze SGS-FM/COC-010065 wygasa po dniu 1 grudnia 2018 roku. Po tej dacie Nadleśnictwo Miechów, do czasu uzyskania nowego numeru Certyfikatu, nie będzie dysponować drewnem z Certyfikatem FSC.

Certyfikat FSC

W dniu 2 grudnia 2013 r już po raz czwarty Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie uzyskała Certyfikat  Gospodarki Leśnej – FSC nr SGS-FM/COC-010065. Certyfikat ważny jest  do 1 grudnia 2018 roku i potwierdza, że gospodarka leśna jest prowadzona w sposób odpowiedzialny oraz zgodnie z zasadami Rady Dobrej Gospodarki Leśnej (ang. Forest Stewardship Council). Obejmuje wszystkie nadleśnictwa działające na obszarze  RDLP w Krakowie.

Certyfikat PEFC

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie otrzymała w dniu 13.11.2017r. Certyfikat PEFC Nr BVCPL/PEFCFM/04

Bureau Veritas Polska- jednostka certyfikująca zaświadcza, że System Zarządzania w RDLP w Krakowie został oceniony i uznany jako zgodny z wymaganiami kryteriów PEFC FM w zakresie trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów.  Certyfikat jest ważny do dnia 12.11.2020r.