Lista aktualności Lista aktualności

IV Miechowski Bieg Niepodległości

W dniu 6 listopada 2016 r, na terenie Nadleśnictwa Miechów odbył się „IV Miechowski Bieg Niepodległości – Miechów 2016”

W dniu 6 listopada, a zatem w niedzielę poprzedzającą 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, na terenie Nadleśnictwa Miechów odbył się „IV Miechowski Bieg Niepodległości". Atrakcyjna krajobrazowo i przyrodniczo około 11-kilometrowa trasa biegu z licznymi długimi podbiegami przez pagórkowate kompleksy leśne Lasu Strzyganiec (Leśnictwo Trąby) oraz jesienna aura zapewniły trudy rywalizacji sportowej.

Organizatorami biegu byli Nadleśnictwo Miechów, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Everest" oraz grupa biegaczy długodystansowych.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00. Po 43 minutach na metę wbiegł pierwszy zawodnik, którym okazał się Andrzej Lachowski (numer startowy 16). Drugie miejsce zajął Tomasz Kawik z czasem 43 minuty 56 sekund, a trzecie Tomasz Gawroński z czasem 44 minuty 9 sekund. Wśród Pań zwyciężyła Monika Kornobis, która przybiegła na metę po 58 minutach i 41 sekundach, drugie miejsce zajęła Małgorzata Domańska (59.03), a trzecie Agnieszka Wnuk (1.02.45).  Szczegółowe wyniki biegu można obejrzeć w załączonym pliku pdf.

Wszyscy uczestnicy biegu zostali na mecie udekorowani pamiątkowymi medalami przez Z-cę Nadleśniczego Stanisława Steca i specjalistę SL ds. zagospodarowania lasu Jana Karczmarskiego. Zawodnikom, którzy zdobyli miejsca 1-3 w kategoriach mężczyzn i kobiet oraz  najstarszemu uczestnikowi biegu Nadleśnictwo Miechów przygotowało okolicznościowe zestawy nagród, które wręczył  Z-ca Nadleśniczego. Nagrodę za wytrwałość otrzymał także zawodnik, który po ponad dwóch godzinach zmagań dotarł na metę na ostatnim miejscu.

Nadleśnictwo Miechów dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Biegu, a współorganizatorom za trud włożony w przygotowanie imprezy. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z tej samej okazji w następnym 2017 roku.