Lista aktualności Lista aktualności

„V Miechowski Bieg Niepodległości – Miechów 2017”

W dniu 5 listopada 2017 roku , na terenie Nadleśnictwa Miechów odbył się „V Miechowski Bieg Niepodległości – Miechów 2017”

W dniu 5 listopada, a zatem w niedzielę poprzedzającą 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, na terenie Nadleśnictwa Miechów odbył się „V Miechowski Bieg Niepodległości". Atrakcyjne krajobrazowo i przyrodniczo trasy 11-kilometrowa i 21-kilometrowa trasa biegu z licznymi długimi podbiegami przez pagórkowate kompleksy leśne Lasu Strzyganiec (Leśnictwo Trąby) oraz jesienna aura zapewniły trudy rywalizacji sportowej.

Organizatorami biegu byli Nadleśnictwo Miechów, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Everest" oraz grupa biegaczy długodystansowych.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00. Na dystansie  11 km po 40 minutach i 37 sekundach na metę wbiegł pierwszy zawodnik, którym okazał się Tomasz Gawroński (numer startowy 81). Drugie miejsce zajął Adrian Wojtacha z czasem 40 minuty  45 sekund, a trzecie Dariusz Starzyński z czasem 44 minuty 42 sekund. Wśród Pań zwyciężyła Paulina Szpilowska, która przybiegła na metę po 52 minutach i 16 sekundach, drugie miejsce zajęła Izabela Socha (52:40), a trzecie Monika Kornobis (56.56). Na dystansie  21 km jako pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Wyrobek po godzinie i 38 minutach biegu. Drugie miejsce zajął Leszek Kałwa z czasem 1 godzina 42 sekund, a trzecie Aleksander Kowalczyk (1.43.00). Szczegółowe wyniki biegu można obejrzeć w załączonym pliku pdf.

Wszyscy uczestnicy biegu zostali na mecie udekorowani  przez przedstawiciela Nadleśnictwa Roberta Michałowskiego pamiątkowymi medalami przez oraz symbolicznym pakietem startowym. Zawodnikom, którzy zdobyli miejsca 1-3 w kategoriach mężczyzn i kobiet Nadleśnictwo Miechów przygotowało okolicznościowe zestawy nagród, które wręczył w imieniu Nadleśniczego Robert Michałowski. Nagrodę w postaci drewnianych statuetek otrzymali również biegacze w kategoriach wiekowych do 30, 40, 50 i 60 l zarówno wśród reprezentantów kobiet jak i mężczyzn.

Nadleśnictwo Miechów dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Biegu, a współorganizatorom za trud włożony w przygotowanie imprezy. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z tej samej okazji w następnym 2018 roku.